همکاری با تاپ لرن
یک اکانت اینستاگرام چطور هک می شود؟
قدیر یلمه

قبل از شروع مقاله باید بنده چند نکته ای رو خدمت شما عرض بکنم !

 

مورد اول !

مطالبی که در اینجا گفته میشه صرفا جنبه آموزشی داره و ما مسئولیتی نسبت به کارای مخرب شما نداریم ! هدف ما شرح حملات و آگاه سازی شما هست !

 

مورد دوم !

از دیدگاه بنده تا به امروز کمتر کسی تونسته یک محتوایی در زمینه اینکه یک اکانت اینستاگرامی چطور هک میشه  تولید بکنه که کاربر رو کاملا غنی باشه ! اینم بخاطر اینه که نویسنده اکثر اون مطالب  افراد فنی نیستن ! پس ازتون خواهشمندم مواردی که در این پست حتی به عنوان رفرنس هم داده میشه رو به خوبی برسی بکنید ! چون در خیلی از مواقع نمیشه خیلی چیز هارو در متن گنجوند !

 

مورد سوم !

در این مقاله ما سعی میکنیم که دو حمله رایج ! بروت فورس و مهندسی اجتماعی رو مورد برسی قرار بدیم ! و اگه فکر میکنین که روش های دیگم وجود داره ؟ باید بهتون بگم که بله ! ولی مثل این دوتای اول کار آمد نیستن و یا سطح حملات پیشرفته تر هستن و حتی خود منم سوادشو ندارم که بخوام چنین کاریو بکنم که جلوتر باز به این بحث بیشتر میپردازیم !

مورد چهارم !

اگه فکر میکنید که هکر ها یه نرم افزار خاص دارن و به وسیله اون فقط ایدی میدن به نرم افزار و بعد از چند ثانیه قطعا هکش میکنن سخت در اشتباهین ! چنین چیزی وجودم داشته باشه دست من و شما نیست ! و حملاتی که در اینجا قراره ذکر بشه اکثرا سمت کاربر هستن ! یعنی بخاطر اشتباه کاربر این نفوذ ها انجام میشه !

 

خب بسم الله (:

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی معروف توی دنیا هست که کللللی کاربر  رو تونسته به خودش جذب بکنه ! و این وسط اینستاگرام بخاطر آبرو و اعتبارشم که شده باید امنیت کاربراشو حفظ بکنه ! اینستاگرام با اضافه کردن یک سری الگوریتم ها همیشه سعی داشته جلوی این بحث هک شدن اکانت های کاربراشو بگیره ! اما خب از انصاف که نگذریم یه سری چیزارو نمیشه کنترل کرد ! و اینستاگرام صرفا برای این موارد هشدار میده و و و و مواردی از این قبیل.....که گوش خیلی از کاربرا به این گفته های امنیتی بدهکار نیست ! مثلا اینستاگرام چی میگه؟ میگه عزیز دل برادر. شما لطف کن پسورد قوی انتخواب کن ! و الا هکر میتونه بیاد و پسوردت رو بشکنه ! عزیز دل سعی کن روی هر لینکی کلیک نکنی ! و وقتی وارد صفحاتی میشی که ادعا میکنن که نماینده ما هستن ! یا هرچیز دیگه اول به ادرس وب سایت دقت کن و مواظب باش که وب سایت جعلی نباشه . و یوزرنیم و پسوردت رو ندی  بره به امان خدا !

اما متاسفانه !

این وسط خیلی از کاربرا هستن که اگاهی شون کمتره و توجهی به این موارد ندارن ! حالا شاید براتون سوال پیش بیاد که چرا اینستاگرام خودش برات پسورد قوی نمیسازه؟ درجواب میتونم این نظر رو بدم که این کار باعث سخت شدن پروسه ورود به اکانت میشه ! فکرشو بکنید. اینستاگرام بیاد و این مکانیزم رو پیاده سازی بکنه. و یک کاربر دوماه بعد بخواد وارد اکانتش بشه و هی باید بره پسورد 10 متری شو از نرم افزار یادداشت های موبایلش کپی پیست کنه و و و و غیره ! کلا کار اصولی نیست و اینستاگرام سعی میکنه پروسه کاری رو برای کاربراش راحت تر بکنه ! اما این وسط یک  سری مکانیزم هارو تعریف میکنه که هکر نتونه وارد اکانت شما بشه و خب جلوتر به این موارد میپردازیم !

 

یک اکانت اینستاگرامی چگونه هک می شود؟

خب ما قبل تر به بحث اینکه پسورد ضعیف انتخواب نکنید و مراقب صفحات تقلبی باشید اشاره کردیم درسته؟؟ خب اینجا میخوایم بیاییم و حملات رو برای شما شرح بدیم تا بتونید این مفاهیم رو به خوبی درک کنید ! لازم به ذکر هستش که بنده به عنوان نویسنده این مطلب زور خودم رو میزنم تا این مفاهیم رو در اینجا شفاف سازی بکنم و اگه دوست داشتین بحث هک کردن اکانت های اینستاگرام رو بهتر و ویدیویی یاد بگیرین حتما حتما بعد از اتمام این مقاله به این لینک یه سری بزنید !

حملات بروت فورس !

یکی از رایج ترین حملاتی که استفاده میشه بحث بروت فورس یا  همون کرک کردن پسورد هست ! خب داستان این از چه قراره؟ ببینید ما یه اقایی داریم به اسم قلی ! قلی اقای داستان ما میخواد وارد اکانت اینستاگرام رفیقش بشه ! خب اولین کاری که به ذهنش میرسه چیه؟؟ میاد میگه که نام کاربری دوستم هوشنگ تو اینستاگرام هوشنگ 021 هست ! خب من الان اگه بیام و وارد سایت خود اینستاگرام بشم یا برم توی نرم افزار سعی بکنم پسورد هوشنگ رو پیدا کنم یعنی میتونم وارد اکانتش بشم ! خب این تا اینجای کار !!!! اما بحثی که وجود داره اینه که شما بصورت دستی نهایتش چند تا پسورد رو میخوای تست کنی اقا قلی؟؟ خب مسلما خسته میشی ! پس قلی اقای داستان ما میاد چیکار میکنه؟ میاد از یه ابزاری استفاده میکنه که کار رو براش راحت تر میکنه ! این ابزار میاد از قلی یوزر نیم هوشنگ رو میگیره ! و بهش میگه که شما به من یک فایل تکست بده که توش مثلا 10 هزار تا پسورد باشه . ومن یکی یکی اینارو تست میکنم و هروقت پسورد سالم رو پیدا کردم میام و برات یک هشدار ارسال میکنم که پسورد صحیح رو پیدا کردم ! به همین راحتی ((: اما این ابزار دقیقا چیکار میکنه؟؟

 

منطق این ابزار !

برنامه نویس این ابزار میاد چیکار میکنه؟ میاد یه برنامه ای رو مینویسه که بره به آدرس اصلی اینستاگرام و فیلد یوزر نیم و پسورد رو مورد هدف قرار میده ! به عکس زیر توجه کنید !

خب اون فیلد یوزر نیم و پسورد رو می بینید؟ ابزار میاد وقتی از شما یوزر نیم و یک لیست پسورد رو میگیره یک حالتی براش ایجاد میشه که بخوام این حالت رو شبیه سازی کنم باید اینو بهتون نشون بدم

{url:Instagram.com ,

Username:hoshang021,

Password: list

}

خب این چیزی که اینجا دارید میبینید رو یک بسته ارسال درخواست از سمت ابزار در نظر بگیرید ! برنامه نویس روی ابزارش یه همچین حالتی رو پیاده سازی میکنه و یک حلقه ای رو توی برنامش ایجاد میکنه و میگه ! تا زمانی که اون پسورد لیستت رو تموم نکردی بیا و هربار به آدرس اینستاگرام فیلد یوزر مختص هوشنگ ! و پسوردشم از فایلی که قلی بهت داد استفاده کن و در صورتی که تونستی لاگین بشی بیا بهمون بگو که پسورد صحیحش اینه !

به این عکس دقت بکنید ! ابزار من که بهش پسورد لیست رو دادم هر بار میره و یک درخواستی رو به سمت اینستاگرام ارسال میکنه و میگه اقا این  پسورد درسته؟ اگه غلطه که هیچ ! اگرم نه درسته پس من برم پی کار و زندگیم ! و میبینید بعد از چندین بار تست ! ابزار پسورد من رو پیدا کرد (:

حملات مهندسی اجتماعی(فیشینگ)

بطور خیلی عامیانه بخوام بگم ! مهندسی اجتماعی همون گول زدن خودمونه که هکر از طریق دانش و بستری که داره روش کار میکنه.  اقدام به گول زدن افراد برای سو استفاده از اونها میکنه ! و بحث فیشینگ  یکی از زیرمجموعه های بحث مهندسی اجتماعیه !

 

اما واقعا فیشینگ چیه؟

بطور خیلی خیلی خلاصه ! وقتی اقا قلی داستان ما نتونست بیاد و پسورد هوشنگ رو کرک کنه ! میاد از راه دوم استفاده میکنه ! راه دوم چیه؟

ببینید سناریو از این قراره که چی میشد ما یک صفحه تقلبی مشابه اینستاگرام داشته باشیم که وقتی قلی لینک اون صفحه رو برای هوشنگ ارسال کرد و هوشنگ وقتی یوزر نیم و پسوردش رو زد اون صفحه بیاد و اطلاعات یوزر و پسورد هوشنگو بفرسته برا قلی؟؟ ایا این امر شدنیه؟ در جواب باید بگه که بعله بعله شدنیه !

این صفحه رو مشاهده بکنید ! من یک صفحه فیک به عنوان فالور بگیر رایگان طراحی کردم و این بخش ورود به اکانتش هست(عکس صفحه اصلی و و و اینارو نیارودم تا صفحه شلوغ نشه) فکرشو بکنید ! من با این صفحه و وعده هزار فالور رایگان میخوام هوشنگ رو گول بزنم تا بیاد و یوزر نیم و پسوردشو وارد بکنه ! و وقتی وارد میکنه چه اتفاقی میوفه؟ به عکس زیر توجه کنید !

اینجا ابزار برای من یک لینک ساخته و وقتی من این لینک رو میدم به هوشنگ هوشنگ با صفحه جعلی من تحت عنوان فالور بگیر مواجه میشه و وقتی لینک رو باز میکنه ای پی هوشنگ برام ارسال و وقتی یوزر نیم و پسوردشو میزنه بلافاصله یوزر و پسوردش برای من ارسال میشه ! به همین راحتی !

 

ابزاری که استفاده میکنی اسمش چیه؟؟

این یک ابزار اختصاصی برای بروت فورس و فیشینگ اکانت های اینستاگرامه که خریداران اون مرتب اپدیت هاشو دریافت میکنن و امکانات فوقعلاده ای ام داره که جلوتر بهش میپردازیم !

اینستاگرام این وسط کشکه؟

شاید تو ذهنتون بیاد که چرا اینستاگرام مثلا جلوی حملات بروت فورس رو نمیگیره ! در جواب باید بهتون بگم که اتفاقا اینستاگرام محدودیت هایی رو برای یوزر میزاره ! مثلا شما وقتی روی یوزر هوشنگ بیای و بیشتر از 10 تا پسورد رو تست کنی ! اینستاگرام از  5 تا 15 دیقه و گاها بیشتر و کمتر محدودت میکنه و میگه حق نداری روی این یوزر پسوردی رو تست کنی و من یوزرو برات محدود میکنم ! که خب باید بهتون بگم که ما سعی میکنیم اینجور مکانیزم هارو توی ابزار اختصاصی مون دور بزنیم !

یا مثلا برای بحث فیشینگ و غیره ! اینستاگرام تایید دو مرحله ای رو قرار داده. که وقتی پسورد طرفم پیدا کردی تایید دو مرحله ای این وسط در صورتی که صاحب اکانت این مکانیزم رو پیاده سازی کرده باشه میاد و شما در صورتی که به گوشی طرف دسترسی نداشته باشی و کدی که اینستاگرام براش ارسال میکنه رو نتونی بدست بیاری نمیتونی وارد اکانتش بشی ! ! که خب در اینده تو ابزارمون مکانیزمی رو ایجاد میکنیم که این بحثم رو بستر فیشینگ قابل دور زدن باشه (((: یا مثلا اینستاگرام مکانیزمی رو ایجاد کرده که در صورتی که ببینه شما زیادی داری پسورد تست میکنی ای پی تون رو بلاک میکنه و میگه  خداحافط(مث این میمونه  که یکی از خونه بندازتت بیرون )  که خب این مقوله هم قابل دور زدنه !

ابزار رایگان برای نفوذ به اکانت اینستاگرام !

فقط من نیستم که ابزار برای نفوذ به اکانت های اینستاگرام ساختم ! خیلیا اومدن ابزارای رایگان تولید کردن که بنده آموزششون رو در این دوره رایگان قرار دادم ! که میتونید برای دسترسی به دوره روی این لینک کلیک کنید ! اما ابزار رایگان مشکلات خاص خودشو داره ! مثلا یا سرعتشون کمه ! یا نصب و پیکربندی شون سخته ! یا به وقتش اپدیت نمیشن ! یا یک سری محدودیت هارو دارن ! و اکثر ابزار ها مثل ابزار ما دوتا قابلیت فیشینگ و بروت فورس رو باهم ندارن ! معمولا ابزارای فیشینگ جدا هستن ! و ابزارای بروت فورس هم جدا هستن و سازنده های مختلفی دارن ! و برای بحث فیشینگ هم استفاده از صفحات گول زننده خودش یک امر خیلی مهمیه که در ابزارای رایگان فقط ی چیز ساده بهتون میدن و تمام ! اما ما در ابزار اختصاصی مون همیشه صفحات جدیدی رو بر اساس ایده های مختلف برای جنسیت های مختلف تولید میکنیم ! یا مثلا اینستاگرام ای پی شمارو بلاک میکنه شما باید از ابزارایی استفاده بکنید که مکانیزمی رو داشته باشن که این محدودیت رو دور بزنن که خب از انصاف نگذریم ! اکثر ابزارای رایگان این امکان رو بهتون میدن ! ولی هنوزم به جرعت میگم که ابزار اختصاصی ما در نوع خودش بهترینه و تمام امکاناتی که یک ابزار حرفه ای برای هک اکانت های اینستاگرام لازم هست رو به شما میده !

میخوای این بحثو کامل تر یاد بگیری؟

اوکی ! من دوتا دوره توی سایت تاپ لرن برگزار کردم ! برای بحث هک و امنیت اکانت های اینستاگرام که یک نسخه رایگان داره ! که میتونید از این لینک بهش دسترسی داشته باشید.

و یک نسخه پولی داره ! که نسخه پولیش دارای همین ابزار اختصاصی خودمونه که شما میتونید دمو و خیلی چیزای دیگه رو از این لینک ببینید ! و البته یک چیز دیگه رم بگم که شما میتونید این دوره رو به همراه ابزارش با تخفیف 30 درصد در لیست تخفیف های روزانه پیدا کنید (:

و اما امنیت !

بحث امنیت رو همه باید جدی بگیریم ! و شاید تا اینجا شما توذهنتون اومده باشه که چطور امنیت اکانت خودمون رو بالا تر ببریم ! درجواب باید بهتون بگم که والا ما با شرح همین حملات با زبان بی زبان بهتون گفتیم که پسورد قوی بزار ! تایید دومرحله ای تو فعال کن ! مراقب صفحات فیک باش ! و و و و غیره ! که ان شاءالله در یک مطلب جدا به مباحث امنیتی بصورت کامل میپردازیم ! و نمیخوایم این مقاله زیادی طولانی بشه !

 

من میتونم هر اکانتی که دلم بخواد رو هک کنم؟

مسلما نه ! چرا؟ خب دلیلش مشخصه. الان شخص خود شما خواننده عزیز ! با خوندن این مطلب ایا پسورد ضعیف انتخواب میکنید؟ ایا گول صفحات فیک رو میخورید؟ خب مسلما نه ! البته بماند حالا برای بحث پسورد سازی و مهندسی اجتماعی چه راهای دیگه ای وجود داره که بهشون در دوره های رایگان و پولی مون پرداختیم که میتونین از دوره رایگان که لینکشم بالا تر دادم استفاده بکنید !

و طبیعتا اگر تارگت شما اگاهیش بیشتر باشه  مسلما کار شما سخت تر میشه ! اما هیچ چیزی نشد نداره !

ازتون ممنونم که تا اینجا با بنده همراه بودید ! اگه دنبال ابزار رایگان برای بروت فورس و فیشینگ اکانت های اینستاگرام میگردید تاکید میکنم که میتونین از این دوره رایگان نهایت لذت رو ببرید ! برای شرکت در این دوره روی این لینک کلیک کنید !

 

حتما حتما نظرات خودتون رو هم با ما در میون بزارید ! چون شما با ارائه نظرات خودتون باعث میشید که ما بتونیم مطالب بهتری رو ارائه بدیم (:

نظرات کاربران در رابطه با این دوره

جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
logo-samandehi