معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید

معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید

به نظر شما بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید کدام است؟ آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چطور می توان بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید را طبق شرایط دشوار انتخاب کرد؟ قطعا در بین زبان های مختلف برنامه نویسی گزینه ای که برای اندروید مناسب باشد یک سری ویژگی های خاص دارد که می تواند مورد تایید قرار بگیرد. امروز قصد داریم روش های انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید را بررسی کنیم و عواملی که در این انتخاب تاثیر می گذارند را توضیح دهیم

بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید بر اساس محبوبیت

شما با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید به سادگی متوجه شوید که یک زبان java دارای رتبه بسیار بالا برای برنامه های اندروید محسوب می شود، این زبان در تمامی مراحل خود توانسته به رتبه خوبی دست یابد و همچنان در بین افراد ،دارای محبوبیت و همینطور قدرت بسیار بالایی است. طبق بررسی های موجود، java بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید است که هم قدرت بالایی داشته و هم بسیار محبوب به شمار می رود به این ترتیب انتخاب این گزینه می تواند صحیح باشد.

بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید از نظر کارایی

می دانیم که بیسیک در مقابل java قرار گرفته است و به نوعی رقابت بین این گزینه وجود دارد. دقت کنید که اگر می خواهید کتاب های الکترونیکی بنویسید بهترین گزینه زبان بیسیک است و قطعا این گزینه می تواند شرایطی بسیار عالی فراهم سازد.

اما برای نوشتن برنامه پیچیده تر گزینه بعدی پیش روی java است که قطعا در زمان کمی که دارید بهترین گزینه java خواهد بود. شما با زبان java یک تیرچند نشان خواهید زد به سادگی می توانید مسیر برنامه نویسی را برای خود آسانتر کنید.

برای زبان برنامه نویسی java اغلب سورس و کدها آماده است و منابع آماده برای آن بسیار زیاد وجود دارد و به این ترتیب برنامه نویس زیاد درگیر کدنویسی نخواهد شد.

اما شاید یادگیری زبان java کمی دشوار باشد و این موضوع سبب شود که افراد در ابتدای راه به چالش کشیده شوند.

معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید از دید گوگل

قطعا وقتی می خواهید نرم افزار و یا برنامه ای بنویسید باید از گوگل نظر بخواهید، گوکل نقش اساسی در رتبه گیری سایت و نرم افزار شما دارد.

شرکت گوگل دارای امتیاز پلتفرم اندروید است و عموما به برنامه نویسانی که قصد دارند در این مسیر فعالیت کنند زبان java را معرفی می کند. البته زبان بیسیک نیز اگر طبق اصول دقیق دنبال شود از سوی گوگل رتبه مناسبی دریافت می کند.

بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید از نظر هزینه

قطعا وقتی می خواهید یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید، هزینه برای شما اهمیت ویژه ای خواهد داشت. در نظرداشته باشید که جنگ هزینه بین بیسیک و java همیشه دیده می شود و بارها در این خصوص اطلاعات مختلفی فراهم شده است.

اگر تا به اینجای کار برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید دچار شک هستید این مطلب قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد.

برنامه نویسی با java از نظر هزینه بسیار ارزانتر است، حال چرا چنین ادعایی داریم و چرا عده ای این ادعا را رد می کنند.

دقت کنید که کتابخانه های بیسیک اغلب پولی هستند و قطعا اگر بخواهید برنامه های مختلفی را بنویسید نیاز به پرداخت هزینه دارید، این در صورتی است که کتابخانه های java در اینترنت به صورت رایگان قرار دارد و بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند با هزینه ای کم بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید را انتخاب کنند.

موضوع دیگر در خصوص خرید کتابخانه های بیسیک است حتی اگر بخواهید این کتابخانه ها را خریداری کنید با توجه به تحریم های موجود قطعا دچار مشکل خواهید شد و این موضوع می تواند به نسبت مشکل ساز به نظر برسد. بنابراین اگر هزینه را برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید لحاظ می کنید به java شک نکنید.

بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید از نظر شغل

آخرین اخباری که در سایت های آگهی دهنده استخدامی دیده می شود هنوز هم بیشترین سهم استخدام برای برنامه نویسان java است. به این ترتیب به سادگی می توانید در زمانی کم استخدام شوید. پس از یادگیری java در فاصله زمانی کم می توانید برنامه ای برای ویندوز بسازید به این ترتیب قطعا گزینه ای که این روزها پیش روی شما قرار دارد java است و بهتر است که همین حالا بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید را انتخاب کنید.

در جمع بندی این مقاله مشخص شد که بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید از هر نظر java است و در آخرین بررسی های موجود نیز این امر مورد تایید قرار گرفته است به این ترتیب دیگر هیچ گونه شکی در این زمینه وجود نخواهد داشت و به سادگی می توانید شروع به یادگیری کنید.

در صورتی که فکر می کنید یادگیری زبان برنامه نویسی java برای شما دشوار است می توانید در ابتدا از کتابخانه های آماده آن استفاده کنید و سپس با دوباره نویسی برنامه های رایگان و حاضر تمرین و تسلط خود در این زمینه را افزایش دهید.  نظر داشته باشید که بیسیک شاید ساده تر باشد اما انتخاب همیشگی محسوب نمی شود.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

shahrokhnazari ارسال شده در چهار شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

با سلام

دوستان توجه کنند که بیسیک قدرتش از جاوا میگیره و در حقیقت زمانی که برنامه کامپایل میشه تبدیل به کد جاوا میشه پس مقایسه بین جاوا و بیسیک از نظر قدرت منتفیه....همانطور که استاد گفتند تنها ایرادش اینه که برای کتابخانه های بیسک باید پول پرداخت کرد .البته خیلی از دوستان تو این زمینه وارد شدن و کتابخونه های خوبی با قیمت ارزان تولید میکنند.در بیسیک هم شما میتونید کلاس تعریف کنید برنامه های خودتون لایه بندی کنید و طبق اصول پیش برید و خیلی سرعت انجام یک پروژه رو بالا میبره.

زامارین مشکلاتی رو داره که باید توجه کرد مثلا برخی پنلها هستند خدمات ارسال ناتیفیکشن رو انجام میدن برای جاوا و بیسیک مستندات و کتابخونه دارن اما برای زامارین نه....کتابخونه های بسیاری برای پرداخت درون برنامه ای برای بیسیک وجود داره اما برای زامارین فقط یک کتابخونه درست شده.تو فروم های زامارین هم که میری انگار کسی که مسلط باشه وجود نداره و فرومهای پرباری نمیتونی پیدا کنی...من حداقل فکر کنم تو کشورمون افرادی که تسلط کافی داشتا باشند در زامارین تعدادشون کمه...یا در سایتهایی که اموزش زامارین گذاشتن ندیدم که به معرفی اپهایی که با زامارین نوشته شده بپردازن یا حداقل اپ شاخی که با زامارین تولید شده باشه ندیدم یا که البته شاید تو این مورد من ندیده باشم و دوستانی که این متن میخونن اگر معرفی کنند ممنون میشم..اما در آخر بیسیک دست کم نگیرید....همانطور هم که استاد گفتند اگر اصولی برنامه نویسی انجام بشه از گوگل رتبه خوبی میگیره....با احترام.

امیر میری ارسال شده در دو شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام استاد میشه در مورد زامارین یکم اطلاعات بدید

زامارین جز جاوا هست یا بیسیک

و آینده شغلی زامارین چطور هست ؟

ممنون

jzobeidi ارسال شده در دو شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام

مهندس اوا  این که شما  نباید بیسیک  رو به عنوان  زبانی برای رقابت  با  جاوا در نظر بگیرید حالا  اگر میگفتید زامارین  میشه  بگی  یه  چیزی  ولی بیسیک  زبانی  نیست  که  بخواد با  جاوا رقابت  بکنه خود بیسیک  به  جاوا وابسته  هستش و در اصل  اگر  جاوا نبود بیسیک  توانای  نوشتن  یک اکتیوتی  رو نداشت   زبانی  قدرت مند هستش که  بشه  بدون وابسته بودن به زبانی  دیگه  برنامه ای  باهاش نوشت نه این که 0 تا 100  وابسته باشه

من تعصبی  روی هیچ زبان برنامه نویسی ندارم ولی  جالب  بود برام  شما  اومدید   بجای این که  کاتلین رو با  جاوا مقایسه  کنید بیسیک رو مقایسه  کردید بیسیک  رو میتونید  با ریکت نیتیو یا  زاماراین  مقایسه  کنید نه  با جاوا  در این جا  به ابهت جاوا  توهین کردید :) البته الان کاتلین اومده  که  خود  گوگل هم داره توی الویت قرار میده  کد نویسی به سبک  کاتلین رو الان  هر برنامه نویس حرفه ای داره  این خلع رو حس میکنه و داره  روی میاره سمت کاتلین :)

 

 

جسارت  نباشه  فقط خواستم  نظرم رو اعلام  کنم  و بگم  هیچ  تعصبی  بر روی هیچ  زبانی ندارم  ولی  حقیقت  رو خواستم بیان  کنم

 

موفق باشید

ایمان مدائنی ارسال شده در دو شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

سلام دوست من 

ممنون بابت نظر جالب و ارزشمند شما 

کاملا قبول دارم