آموزش دیتابیس Redis

آموزش دیتابیس Redis

آموزش دیتابیس Redis

در 10-15 سال اخیر روند کارکرد برنامه ها تغییر کرده است. دیگر برنامه های کوچک با داده های کم نداریم و نرم افزار ها به سمت Big Data یا داده های زیاد رفته اند و استفاده از Cloud Computing یا محاسبات ابری افزایش یافته است.
ما به ازای کارکرد، نوع  داده ها و نوع کارکرد نرم افزار باید بهترین ابزار را استفاده کنیم. یعنی تا آنجا که می توانیم باید از بهترین زبان برنامه نویسی، بهترین سخت افزار و بهترین پایگاه داده که با نوع کارمان متناسب است استفاده کنیم.
پس ما با توجه به سناریو و پروژه ای که میخواهیم توسعه دهیم باید از تکنولوژی های مختلف استفاده کنیم. در یک پروژه بهترین پایگاه داده برای ما پایگاه داده های رابطه ای مانند Sql Server هستند و در پروژه دیگر با توجه به نوع پروژه باید از پایگاه داده های NoSql مانند Mongo یا Redis استفاده کنیم. 
پایگاه داده های NoSql ، پایگاه داده های غیر رابطه ای و توزیع شده هستند که برای نگهداری داده نیاز به ساختار جدول ندارند. 
حداقل به 2 دلیل مهم این نوع پایگاه داده ها کاربرد زیادی دارند. اول اینکه ضعف های پایگاه داده های رابطه ای را بر طرف کردند و دوم اینکه پایگاه داده های رابطه ای جواب گوی نظام محاسباتی فعلی دنیا نیستند که در یک لحظه میلیون ها نفر میخواهند به پایگاه داده ای از تصاویر، فیلم و متن دسترسی داشته باشند.
Redis یک پایگاه داده Key-Value Base است. یعنی هر رکورد با یک کلید ذخیره می شود. در واقع می توان گفت Redis مانند یک Dictionary عمل می کند و به خاطر همین سرعت خواندن و نوشتن داده بسیار زیاد است.
Redis به صورت پیش فرض داده ها را روی حافظه ذخیره میکند ولی این قابلیت هم وجود داره که داده ها بر روی هارد دیسک ذخیره شوند.
مهمترین ویژگی Redis سرعت بالای کار با این نوع پایگاه داده است. در بنچ مارک هایی که بر روی Redis  انجام شده است تا 110 هزار ثبت رکورد در ثانیه و 80 هزار دریافت رکورد ثبت شده است.
در این دوره سعی می شود تمام مواردی که برای کار با Redis بصورت حرفه ای نیاز است بیان شود تا بدون مشکل پروژه های خود را با Redis پیاده سازی کنید.
برای مشاهده عناوین دوره لطفا ویدئوی معرفی دوره را ملاحظه فرمایید.

خرید این دوره

پیش نمایش


لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد .

مدت زمان دوره: 00:16:00
راهنما! برای دانلود با دانلود منیجر(IDM) بر روی این لینک کلیک کنید.

معرفی دوره Redis

در این ویدئو نحوه نصب Redis بر روی سیستم عامل های Windows و Linux توضیح داده خواهد شد.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.