منابع خوب برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب
ایمان مدائنی

منابع خوب یکی از بهترین راهنماها برای هر طراح وب و توسعه‌دهنده‌ای می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی منابع و ابزار با مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌ها را به شما معرفی کنیم.

Typecho

یک پلت‌فرم ساده وبلاگ‌نویسی ساخته شده با PHP است. Typecho وقتی که یک پلت‌فرم وبلاگ‌نویسی بود، روزهای اولیه وردپرس را به خاطر می‌آورد. اگر دوست دارید یک بلاگ ساده با PHP اجرا کنید، Typecho می‌تواند پلت‌فرم مناسبی برای شما باشد.

CSSgg

مجموعه‌ای بیش از 500 آیکون که صرفا با CSS ساخته شده است. هیچ عکس یا SVG ای وجود ندارد. می‌توانید با نصب آن توسط NPM، از این آیکون‌ها استفاده کنید. آن را با CDN از طریق jsDeliver یا Unpkg بارگیری کنید.

EditorJS

یک کتابخانه جاوااسکریپت برای ساخت ویرایشگری بر مبنای بلوک. هر نوع محتوا مانند پاراگراف، تصویر و سر صفحه‌ها به عنوان "بلوک" تعریف می‌شوند. قابل توسعه با یک پلاگین است. می‌توانید پلاگینی برای ایجاد یک بلوک سفارشی بسازید یا بلوک فعلی را گسترش دهید. EditorJS یک کتابخانه عالی جاوااسکریپت برای ایجاد یک ویرایشگر بر روی برنامه یا پلت‌فرم وب است.

Legit

Legit دستورات مکمل گیت را برای برخی از جریان‌های کاری رایج که تایپ و به خاطر سپردن آن آسان‌تر است، اضافه می‌کند. مثلا می‌توانید git switch را برای checkout کردن برنچ‌های دیگر بنویسید، علاوه بر این تغییرات را به طور خودکار stash و unstash می‌کند. دستور دیگری که اضافه شده است git sync است که کارهای زیر را به ترتیب انجام می‌دهد .stash > Fetch > Auto-Merge/Rebase > Push > Unstash

Destiny

موردی برای ساختار فایل و پوشه‌ها است که برای پروژه‌های JavaScript/TypeScript طراحی شده است. شبیه به دستگاهی کار می‌کند که فولدرهای پروژه وهمه فایل‌‌ها را اسکن می‌کند و ساختار پوشه پیشنهادی را بر اساس ارزیابی آن از نحوه ورود فایل‌ها به سایر فایل‌ها ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید فایل‌ها را به ساختار جدید منتقل کنید، پوشه‌های خالی را حذف کنید که منجر به بهتر شدن آن می‌شود.

Fink

یک کتابخانه PHP برای crawl کردن لینک‌ها در وب‌سایت و تولید اطلاعات مختلف مرتبط با لینک‌ها مثلا status code آن اوکی است (200) یا یافت نشده است (404)، URL از کدام صفحه لینک شده است و چقدر طول کشیده تا درخواست از URL گرفته شود.

Github Markdown TOC

یک خط فرمان (command line) سودمند که تولید جدول محتوا (TOC) در فایل README.md را بسیار آسان می‌سازد. می‌توانید  ./gh-md-toc ~/code/foo/README.md را تایپ کنید. این جدول محتوا بر اساس ساختار عنوان موجود در فایل در فرمت Markdown سازگار با گیت‌هاب تولید می‌شود، مثل:

 

Table of Contents
=================
 
  * [Heading 1](#heading-1)
  * [Heading 2](#heading-2)
  * [Heading 3](#heading-3)
    * [Heading 3.1:](#heading-3-1)
    * [Heading 3.2:](#heading-3-2)

 

 

Docker Github Actions

 

اقدام جدید و رسمی Github از Docker است. این عمل به شما امکان می‌دهد تا ساخت Docker image را به صورت خودکار انجام دهید و آن را مستقیما در Docker Hub قرار دهید.

 

VSCode Extension Samples

این مثال‌های گسترده و خوبی در مورد نحوه ساخت اکستنشن‌های Visual Studio Code است. می‌توانید از ابتدایی‌ترین مثال " Hello World" تا مثال‌های پیچیده‌تر را در آن بیابید، مثال‌هایی با دنباله‌ای از تست‌ها، و مثال‌هایی در مورد استفاده از API.

Countries

اطلاعات کاملا وسیعی از کشورها است. Countries اطلاعات گسترده‌ای از کشورهایی مانند نام رسمی آن‌ها ، نام بومی‌، ترجمه‌ها، TLD و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌دهد. این داده‌ها در فرمت JSON، XML، و YAML و PHP حاصل می‌شوند.

ReactUse

مجموعه گسترده‌ای از React Hooks از پیش تعریف شده که می‌توانید بلافاصله در پروژه خود استفاده کنید. می‌توانید Hooks را برای تعامل با پلت‌فرم API مثل useBattery، useGeolocation، Hooks برای افزودن انیمیشن مثل useInterval و useSpring، و Hooks برای مدیریت وضعیت مثل useStateValidator و useMediatedState را در آن بیابید.

Sylius

Sylius یک پلت‌فرم تجارت الکترونیکی است که با Symfony ساخته شده است. با استاندارد بالای کدنویسی و تست توسعه یافته است، که با ویژگی‌های بسیاری برای اجرای یک سایت تجارت الکترونیکی به صورت حرفه‌ای می‌باشد.

React Query DevTools

یک DevTools طراحی شده برای React Query module است؛ ماژولی برای واکشی و پردازش داده‌های ناهمزمان React. DevTools، شبیه به نمای cache در realtime، آبجکت‌های اصلی کوئری و payloadهای داده‌های کوئری را بررسی می‌کند، و به صورت دستی کوئری‌ها را دوباره واکشی کرده و حذف می‌کند.

Livewire

یک کتابخانه full stack برای ایجاد برنامه با Laravel. گذشته از ویژگی‌های ارث برده شده از لاراول، این کتابخانه همچنین جاوااسکریپت، کاربردها، UIها و کامپوننت‌های خود را ایجاد کرده است که ساخت ویژگی‌های تعاملی در برنامه را آسان‌تر می‌سازد.

RedWood

یک برنامه full stack که به شما امکان می‌دهد تا برنامه JAMStack را به راحتی بسازید و منتشر کنید. این برنامه آخرین ابزارهای مدرن مانند React، GraphQL و Prisma را به ارمغان می‌آورد و آن‌ها را در یک محیط یکپارچه قرار می‌دهد تا سریعا یک برنامه قوی بسازید.

 

Rocket Chat

یک برنامه open source برای راه‌اندازی برنامه چت گروهی. حالا که Slack برای ایرانیان غیر قابل استفاده شده است، گزینه جایگزین عالی Rocket Chat می‌باشد.

 

Console

کتابخانه‌ای برای ایجاد کامپوننت کنسول سفارشی Symfony است. به شما اجازه می‌دهد تا یک دستور ساده را برای یک مورد پیشرفته ایجاد کنید. آیا شما نیاز به ایجاد نوار پیشرفت با دستور (command) دارید؟ این کتابخانه این موارد را تحت پوشش قرار خواهد داد.


Tabler Icons

Tabler Icons مجموعه‌ای از آیکون‌هاست. بیش از 300 آیکون وجود دارد. لایسنس‌های همه آن‌ها تحت MIT است، بنابراین می‌توانید هر چیزی را با آیکون به صورت مجازی انجام دهید، مثل استفاده از آن برای پروژه‌های تجاری.

 

نظرات کاربران در رابطه با این دوره

جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
logo-samandehi