بررسی و شناخت مزایای آموزش آنلاین
ایمان مدائنی

امروز با گسترش امکانات و پیشرفت علم و تکنولوژی، شیوه‌های آموزش نیز دستخوش تغییر و تحولاتی شده‌اند، یکی از شیوه‌های نوین آموزی، آموزش آنلاین و در بستر اینترنتی می‌باشد، مزایای آموزش آنلاین بسیار قابل توجه است، به همین دلیل است که آموزش اینترنتی یا آنلاین در حال حاضر رشد چشم گیری داشته است، با توجه به اهمیت این آموزش به آموزش آنلاین و مزایای آموزش آنلاین خواهیم پرداخت.

آموزش آنلاین

آموزش آنلاین که از زمان پیدایش اینترنت و گسترش آن پا به دنیای آموزش گذاشته است در واقع شیوه تکامل یافته همان آموزش از راه دور است، آموزش آنلاین با استفاده از رایانه یا تلفن هوشمند در بستر اینترنت انجام می‌گیرد، در این نوع از آموزش دانشجو و مدرس به صورت فیزیکی در کلاس و در کنار هم حضور ندارند، بلکه اساتید علم و تجربیات خود را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین به دانشجویان می‌آموزند و فایل‌ها و مطالب آموزشی از طریق بستر اینترنت ارائه می‌شوند. این نوع از آموزش مجازی امروزه گستردگی فراوانی پیدا کرده است و توجه فعالان در عرصه آموزشی را به خود جلب کرده است. در حال حاضر بسیاری از آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها در کنار آموزش به شیوه سنتی به آموزش آنلاین نیز روی آورده‌اند.

 

مزایای آموزش آنلاین

مزایای آموزش آنلاین بسیار قابل توجه است و به همین دلیل است که خیلی از کسانی که دنبال یادگیری هستند با توجه به مزایای آموزش آنلاین آن را انتخاب می‌کنند از جمله مزایای آموزش آنلاین می‌توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

هزینه کم‌تر: از آنجا که تولید محتوا هزینه کم‌تری نسبت به روش حضوری دارد هزینه آموزش آنلاین هم کم‌تر است.

صرفه جویی در وقت: در شیوه سنتی حضور فیزیکی روزانه و هفتگی در کلاس‌ها و رفت و آمد، خصوصاً برای شاغلین بسیار وقت گیر است در روش آنلاین در وقت صرفه جویی می‌شود.

محتوای به روز: با توجه به این که سرعت عرضه آموزش آنلاین بیشتر از روش سنتی است، ارائه مطالب به روز امکانپذیر تر است.

تنظیم سرعت یادگیری: از آنجا که حضور فیزکی نخواهید داشت، دست شما در میزان سرعت یادگیری بازتر خواهد بود.

آموزش در محل کار یا هنگام سفر: به دلیل این که در آموزش آنلاین نیاز به حضور در مکان خاصی نیست در هر شرایطی می‌توانید یاد بگیرد.

استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی: در آموزش آنلاین معمولاً از جدیدترین روش‌ها برای یادگیری استفاده می‌شود که در روش سنتی امکانپذیر نیست.

 

 

نظرات کاربران در رابطه با این دوره

جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
logo-samandehi