آموزش جنریک ها (Generics) در سی شارپ

آموزش جنریک ها (Generics) در سی شارپ

آموزش جنریک ها (Generics) در سی شارپ

دوره کاربردی استفاده از جنریک ها (Generics) در سی شارپ

 

جنریک ها در نسخه 2.0 زبان #C اضافه شد و ایده اصلی در استفاده از Generic این است که بتوان نوع داده ساده و پیچیده (عدد صحیح، رشته، ... و غیره و انواع تعریف شده توسط کاربر) را به عنوان یک پارامتر به متد ها، کلاس ها و اینترفیس ها اضافه کرد. مهم ترین محدودیت مجموعه های غیر جنریک (Collections) عدم تشخیص نوع داده ها می باشد به این معنی که شما می توانید هر شی (object) را در یک مجموعه قرار دهید، زیرا تمام کلاس های زبان برنامه نویسی سی شارپ از کلاس پایه شیء گسترش می یابند. این مسئله، امنیت کد ها را در تعریف اولیه CSharp به عنوان یک زبان type-safe به خطر می اندازد. علاوه بر این، استفاده از مجموعه های غیر جنریک شامل سربار زیادی در تبدیل آبجکت ها که مورد نیاز برای افزودن یا بازیابی اشیا از مجموعه است را بوجود می آورد.
جنریک ها در .Net Framwork برای مشخص کردن نوع ایمن زمان ساخت کلاس ها، ساختارها، رابط ها و متدها فراهم می کند.
.Net Framwork  شامل اینترفیس و کلاس های بسیاری در فضای نام System.Collections.Generic جهت پیاده سازی بروی مجموعه های جنریک است.
در این دوره قصد دارم، کار با جنریک ها را با ذکر یک مثال واقعی مورد بررسی قرار داده و اهمیت بالای استفاده از آن را به شما نشان دهم.

 


پیش نمایش


لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد .

جهت اطلاع از دوره های جدید ، بروز رسانی دوره ها ، تخفیف ها ، عضو کانال تلگرام ما با آدرس Top_Learn@ شوید .

در کانال هدیه و تخفیف های خوبی برای دانشجویان عزیز قرار میدهیم .

مدت زمان دوره: 02:01:00
راهنما! برای دانلود با دانلود منیجر(IDM) بر روی این لینک کلیک کنید.

اگر در باز کردن فایل ها مشکل داشتید آخرین نسخه win rar را نصب کنید و با km player مشاهده کنید .

در این بخش میخواهیم یک مقدمه ای داشته باشیم درباره جنریک ها و پیشنیاز هایی که شما می بایست قبل از شروع این دوره داشته باشید.

در این بخش مسئله ای مطرح می شود که بتوانیم مبحث جنریک ها را بصورت کاملا واقعی مورد بررسی قرار دهیم، توضیحات داده شده بصورت اسلایدر به مدت تقریبی چهار دقیقه و  کدنویسی به مدت  سیزده دقیقه می باشد.

تکمیل مسئله بخش دوم با کمک مجموعه های جنریک و پیاده سازی متد جنریک سفارشی شده.

در این بخش بازه یا ناحیه ای که یک نوع پارامتر (type spoce) در آن عمل میکند را مورد بررسی قرار میدهیم

این بخش شامل توضیحاتی درباره ایجاد محدودیت برای نوع پارامتر کلاس یا متد جنریک <T> می باشد. بدون ایجاد محدودیت یک کلاس جنریک می تواند هر نوعی را شامل شود و این موضوع کنترل بروی نوع <T> را پایین می آورد.

در این بخش به بررسی و مقایسه مجموعه های جنریک و غیر جنریک (Generics & NonGeneric) که در فضای نام های  System.Collections.Generic و System.Collections قرار گرفته است، پرداخته شده است.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.