آمورش اصول و مبانی برنامه نویسی

آمورش اصول و مبانی برنامه نویسی

آمورش اصول و مبانی برنامه نویسی

آموزش اصول و مبانی برنامه نویسی، علم الگوریتم و فلوچارت

 

با درنظر گرفتن نرخ نجومی پیشرفت فنّاوری های بشر در سرتاسر جهان، برنامه نویسی تبدیل به یک ابزار جدا نشدنی از علوم مختلف شده است و اهمّیّت یادگیری این ابزار به گونه ای برجسته شده که وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری در مصوّبۀ خود درس برنامه نویسی را برای دانشجویان اکثر رشته های علوم پایه و فنّی و مهندسی ضروری بر شمرده است.  متاسّفانه بسیاری از علاقه مندان به دنیای برنامه نویسی، بدون داشتن هیچگونه آشنایی با مفاهیم اوّلیّه وارد این این حرفه شده و در نهایت با مشکلات متعدّدی رو به رو می شوند که راه حل بسیاری از آنها، بازگشت به مراحل قبلی و آشنایی با علم الگوریتم و فلوچارت است.
همچنین، بسیاری از کسانی که با برنامه نویسی آشنایی دارند، قصد شرکت در رقابت های برنامه نویسی(همچون ACM) را دارند که یکی از مهم ترین الزامات برای ورود به عرصۀ "برنامه نویسی رقابتی"(Competitive Programming)، آشنایی با الگوریتم های مختلفی است که در حل مسائل کمک بسزایی می کنند.
تمام سعی ما بر این بوده تا پس از گذراندن این دوره و با حل مسائل و تمرینات مختلف، نیاز شما به مطالعه در زمینۀ فلوچارت و الگوریتم نویسی به حداقل و کمترین حد ممکن برسد و تا سطح بالایی نیاز های شما در این دوره برطرف شود.
در طرف دیگر، افرادی وجود دارند که هیچگونه آشنایی با جهان برنامه نویسی ندارند که ما در این دورۀ آموزشی به طور مفصّل به بیان اصول و مبانی آن خواهیم پرداخت.
برای ورود به این دوره هم نیاز به هیچگونه پیش نیازی به غیر از آشنایی با مبانی ریاضیات نیست.

 

جهت اطلاع از تخفیف ها و دوره های جدید و بروز رسانی دوره ها عضو کانال تلگرام تاپ لرن با آی دی Top_Learn@ شوید.


پیش نمایش


لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد .

مدت زمان دوره: 05:35:00
راهنما! برای دانلود با دانلود منیجر(IDM) بر روی این لینک کلیک کنید.

معرفی دوره

در این جلسه، به آموزش مفاهیم اوّلیّه برای ورود به دنیای الگوریتم و با استفاده از مثال های متنوّع، پرداخته می شو

در جلسۀ سوّم، به ادامۀ آموزش مبانی الگوریتم پرداخته می شود و به دنبال آن مثال های متعدّدی برای آشنایی بیشتر با مسائل کاربردی مطرح می شود.

الگوریتم - بخش سوم 

با در نظر گرفتن تمریناتی که جلسۀ قبل در اختیار دانشجویان قرار گرفت، در جلسۀ پنجم به حل و بررسی این سوالات پرداخته می شود تا اشکالات دانشجویان در این مباحث به حداقل برسد.

با مفهوم جدید از ابزار الگوریتم نویسی، به نام فلوچارت آشنا می شویم؛ اینکه چگونه می توان از این ابزار برای بهبود روند ساخت برنامه و نگارش الگوریتم استفاده کرد.

پس از آشنایی با فلوچارت در جلسۀ قبل، حال وقت حل و بررسی چند مثال برای یادگیری بیشتر رسیده است. همچنین، در این جلسۀ چندین مسئله برای تمرین بیشتر در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

در این قسمت، تمریناتی که در جلسۀ قبل در اختیار دانشجویان قرار گرفت حل شده و مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند.

در بسیاری از مسائل روزمرّه دنیای برنامه نویسی، ممکن است با حجم عظیمی از داده ها سر و کار داشته باشیم که در این قسمت، برای حل چنین مشکلاتی با مفهوم جدیدی به نام 'آرایه' آشنا می شویم.

در صورت داشتن حجم زیادی از اطّلاعات، به وضوح مرتّب سازی این داده ها را می توان جزو اصلی ترین چالش ها برای یک برنامه نویس دانست و مهم تر از آن، انتخاب الگورتیمی مناسب برای جستجو و یافتن مقدار خاصی در بین اطّلاعات است. در این قسمت به صورت مقدّماتی با مشهورترین الگوریتم های جستجو و مرتّب سازی داده ها آشنا می شویم.

در این قسمت با مفهوم "زیرالگوریتم" آشنا شده و می آموزیم که چگونه می توان مسائل را به تکّه های کوچکتر تقسیم بندی کرد. 

در این قسمت مفاهیم مقدّماتی زبان های برنامه نویسی مورد بررسی قرار می گیرند تا دانشجو با آشنایی بیشتری یادگیری زبان برنامه نویسی را آغاز کند.

در جلسۀ پایانی دوره، علاوه بر آشنایی با اصول برنامه نویسی و ساخت برنامه، چند نکتۀ مهم در مورد روند یادگیری زبان برنامه نویسی را هم بررسی می کنیم.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.