آموزش WPF از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش WPF از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش WPF از مقدماتی تا پیشرفته

دوره آموزش WPF

Windows Presentation Foundation یا به اختصار WPF يک تکنولوژي جديد ساخت و اجراي اينترفيس در برنامه هاي جديد ويندوز است که اولين بار با .net فريم ورک 3.5 و در ويندوز ويستا ارائه شد. اما حالا با نسخه 4 خود و به کمک ويندوز 7، آمده تا بازي را عوض کند. همين حالا هم نرم افزار هايي نظير فايرفاکس 4، اينترنت اکسپلورر 9 و ... از WPF براي ساخت اينترفيس هايشان استفاده مي نمايند.

شما با استفاده از WPF میتوانید برنامه های تحت ویندوز با ظاهر بسیار زیبا و قدرتمند بسازید .

در پایان این دوره شما تسلط و مهارت کافی برای انجام پروژه های بزرگ را بدست خواهید آورد .

پیشنیاز های این دوره 

  1. علاقه 
  2. سی شارپ 
  3. Sql

سطح دوره 

  1. مقدماتی 
  2. متوسط 
  3. پیشرفته

جهت آشنایی بیشتر با دوره میتوانید ویدئوی معرفی دور آموزش WPF را مشاهده نمایید .

این دوره در حال برگزاری است .

 

بعد از گذراندن این دوره میتوانید مدرک رسمی و معتبر از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کنید .

خرید این دوره

پیش نمایش


لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد .

جهت اطلاع از دوره های جدید ، بروز رسانی دوره ها ، تخفیف ها ، عضو کانال تلگرام ما با آدرس Top_Learn@ شوید .

در کانال هدیه و تخفیف های خوبی برای دانشجویان عزیز قرار میدهیم .

مدت زمان دوره: 19:22:00
راهنما! برای دانلود با دانلود منیجر(IDM) بر روی این لینک کلیک کنید.

اگر در باز کردن فایل ها مشکل داشتید آخرین نسخه win rar را نصب کنید و با km player مشاهده کنید .

معرفی دوره آموزش WPF

بررسی پروژه WPF و مقایسه آن با Winform

eXtensible Application Markup Language به اختصار XAML،  گونه ی دیگر XMLماکروسافت برای توصیف GUI است. XAML همانند HTML، این امکان را فراهم می کند تا شما به راحتی GUI (رابط کاربری گرافیکی) خود را بنویسید و ویرایش کنید.

کار با پنل های Stack, Canvas , Wrap و Dock در WPF بخش اول

کار با پنل های Grid و UniformGrid در WPF بخش دوم

در این بخش درباره UIElement, FramworkElement و Control صحبت خواهد شد و در ادامه Element های Label, TextBlock, TextBox, Button, RepeatedButton, GroupBox, Expander, CheckBox و RadioButto را بررسی خواهیم کرد.

در این بخش المنت های Menu, StatusBar و TextBox  مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بخش المنت های Toolbar, ToolTip, ScrollViewerو Image  مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بخش المنت های ComboBox, ListBox و ListView  مورد بررسی قرار گرفته است و نحوه پر کردن اطلاعات بصورت دستی و Binding در آنها را انجام خواهیم داد.

دیتاگرید جهت نمایش مجموعه ای از اطلاعات در قالب یک جدول مورد استفاده قرار میگیرد.

در این بخش المنت های TabContol, Border, Slider و ProgressBar  مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بخش نحوه مدیریت خطا ها یا همان Exception ها را به صورت کلی در WPF مورد بررسی قرار میدهیم.

کار با Attribute های مهم در XAML

در این بخش با Logical Tree Structure و Visual Tree Structure آشنا خواهید شد و سه استراتژی مربوط به رویداد ها (Direct Event , Bubbling Event  و Tunneling Event) را در WPF، بررسی و پیاده سازی خواهیم کرد.

در این بخش انواع Resource ها مورد بررسی قرار میگیرد و نحوه استفاده از آن و  همچنین پیاده سازی Style ها با استفاده از خصوصیت TargetType و استایل های سفارشی برای Control ها آموزش داده خواهد شد.

در این بخش نحوه اتصال داده ها با کمک binding در WPF  آموزش داده خواهد شد، مواردی همچون : Binding Target, Binding Source , DataContext, UpdateSourceTrigger, BindingExpression

در این بخش حالت های مختلف اتصال داده (TwoWay, OneWay,...)  و نحوه اضافه کرده امکان PropertyChange به یک  Property  معمولی (با استفاده از INotifyPropertyChanged) از یک کلاس و همچنین استفاده از یک مجموعه جدید جنریک با نام ObservableCollection آموزش داده شده است.

در این بخش نحوه تبدیل مقدار ها در اتصال داده ها (Binding) با کمک اینترفیس IValueConverter آموزش داده شده و چندین مثال مختلف جهت روشن کردم موضوع پیاده سازی شده است.

در این بخش نحوه نمایش اطلاعات Bind شده به صفحات XAML سمت UI با فرمت سفارشی (FormatString) شده و همچنین نحوه بررسی و خطا یابی اتصال داده ها سمت XAML آموزش داده خواهد شد.

در این بخش شما با Command ها آشنا خواهید شد و با استفاده از Command ها می توانید وابستگی کد ها را به Eventهای یک Element از بین ببرید و کد های خود را قابل استفاده مجدد (Reusable) و قابل توسعه کنید و همچنین کدهایی مانند Cut, Copy , ... که در تمام نرم افزار ها وجود دارند را با کمک یک نام استفاده کنید.

در این بخش ما با موضوع Triggerها در Style المنتهای XAML و انواع آن (Property Trigger, Data Trigger, Multi Trigger, Multi Data Trigger) آشنا خواهیم شد.

در این بخش شما نحوه کار با انیمیشن ها در XAML و همچنین کاربرد EventTriggerها را آموزش خواهید دید .

در این بخش مقدمات و نحوه پیاده سازی قوانین اعتبارسنجی در صفحات XAML و همچنین تغییر وضعیت دکمه ثبت صفحه توسط Triggerها آموزش داده خواهد شد.

در این بخش نحوه سفارشی سازی قوانین اعتبارسنجی توسط abstract کلاس ValidationRule و پیاده سازی قالب یا ControlTemplate مربوط به نمایش خطای کنترل های صفحه آموزش داده خواهد شد.

در این بخش سه نوع ContentTemplate, DataTemplate و HierarchicalDataTemplate مورد بررسی قرار خواهد گرفت و توضیح کاملی درباره ContorolTemplate داده خواهد شد.

در این بخش نوع دیگری از Templateها به نام  DataTemplate با ذکر مثال توضیح داده خواهد شد.

در این بخش نوع دیگری از Templateها به نام  HierarchicalDataTemplate با ذکر چند مثال و با کمک یک المنت جدید به نام TreeView آموزش داده خواهد شد.

یک پروژه مطمعنا بخش هایی را شامل می شود که مجموعه ای از المنت ها و کد های تکراری را دارد به همین منظور استفاده از UserControl برای ما مهم می شود  در این بخش نحوه ساخت و استفاده از یک UserControl در WPF را آموزش خواهیم داد و یک فایل آپلود را پیاده سازی خواهیم کرد.

شاید شما بخواهید کنترل هایی را در پروژه هایتان داشته باشید که توسط خود شما سفارشی شده باشد و خصوصیاتی را داشته باشند که در کنترل های استاندارد WPF یافت نمی شود برای این منظور، میبایست از CustomControl ها استفاده کرد. در این بخش نحوه ساخت و استفاده از CustomControl را آموزش خواهم داد.

در Wpf برای نمایش فیلم و فایل های صوتی ما از المنتی استفاده میکنیم به نام MediaElement، در این بخش با ساخت یک برنامه جهت بخش فیلم و صدا این امکان را توضیح خواهیم داد.

در این بخش ادامه قسمت قبل که پروژه پخش کننده فایل های صوتی و تصویری (Media Player) بود را، تکمیل خواهیم کرد.

در این بخش روش های مختلف import (وارد کردن) کردن فضای نام های (namespace) مختلف در XAML را مورد بررسی و طی یک مثال ساده پیاده سازی خواهیم کرد.

در این بخش توضیح کلی درباره پروژه عملی عنوان خواهد شد و دیتابیس پروژه به همراه جداول مورد نیاز با MSSql 2014 پیاده سازی خواهد شد.

در این بخش پوشه بندی ها به همراه اضافه کردن مدلهای Entity به پروژه را انجام خواهیم داد.

در این بخش صفحه اصلی برنامه به همراه دکمه های آن  سفارشی سازی خواهد شد.

در این بخش لیست فیلم ها در قالب یک ScrollViewer به صفحه اصلی برنامه اضافه و استایل های اجزاء مختلف پروژه تکمیل خواهد شد.

در این بخش آیتم های داخل ScrollViewer را با استفاده از UserControlها پیاده سازی و رویدادهای MouseDown و MouseWheel را برای فرزندان StackPanel مربوط به لیست فیلم ها اضافه میکنیم.

در این بخش قالب بندی بخش نمایش جزئیات هر فیلم در صفحه اصلی برنامه را تکمیل خواهیم کرد.

در این بخش فرم افزودن یک فیلم جدید خواهیم ساخت و اطلاعات آن را به مدل مربوطه وصل میکنیم و در نهایت اطلاعات وارد شده را به دیتابیس اضافه میکنیم.

در این بخش نحوه اضافه کردن تصویر زمان افزودن یک فیلم جدید را پیاده سازی و این فرم را مرتب تر خواهیم کرد، همچنین لیست نمایش فیلم ها در صفحه اصلی را توسط کد و از دیتابیس نمایش خواهیم داد.

در این بخش کدهای XAML مربوط به صفحه ویرایش و نمایش فیلم را تکمیل و برای نمایش تصاویر bind شده به مدل صفحه از اینترفیس IValueConvertor استفاده خواهیم کرد.

در این بخش ثبت اطلاعات در بخش ویرایش و حذف اطلاعات را تکمیل خواهیم کرد.

در این بخش فرم مربوط به ثبت و ویرایش اطلاعات فیلم ها را اعتبارسنجی خواهیم کرد.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.