دوره آموزشی وردپرس

از بین یک میلیون سایت بزرگ در دنیا، 325.426 وب‌سایت با وردپرس راه‌اندازی شده اند. رابط کاربری بسیار حرفه ای، زیبا و در عین حال ساده ای دارد که هر کسی براحتی میتواند کار با وردپرس را یادبگیرد. ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوا  است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به دانش فنی تخصصی، محتواهای سایت را ایجاد، مدیریت و اصلاح کنید. وردپرس بر پایه  PHP و MySQL بنا شده که تقریباً توسط تمام میزبانی های تحت وب پشتیبانی می‌شود. رایگان و منبع باز است. یک وب سایت وردپرسی به راحتی می‌تواند به عنوان یک فروشگاه انلاین وب سایت مجله ای و یا به هر موضوع مورد نظری تبدیل شود. 

برنامه نویسان روش کار با این پلت فرم محبوب را به شما اموزش خواهد داد.

قیمت این دوره: 50,000 تومان
 • مدرس دوره : وحید طهماسبی
 • تعداد ویدیوها : 10 ویدیو
 • مدت زمان دوره : 1:58:00
 • سطح دوره : مقدماتی
 • وضعیت دوره : به اتمام رسیده
 • تاریخ آخرین بروزرسانی : 1400/01/31
ثبتـــ نام در این دوره ثبت نام در دوره
ساخت ShortCode وردپـرس

ساخت ShortCode وردپـرس

کدهای طولانی بنویسید و کوتاه استفاده کنید!!...

شورت کد یا کد کوتاه وردپرس چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟  شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا شورت کد در وردپرس چیست؟ و برای چه مواردی استفاده می‌شود؟ شورت کد از نسخه 2.5 به بعد در سیستم مدیریت محتوا وردپرس اضافه شد و برای کارهای مختلف قابل‌استفاده است. شورتکد قطعه کدی کوتاه است که به شما امکان نوشتن کدهای قالب‌ها و افزونه‌ها را در نوشته‌ها و برگه‌های سایت وردپرسی می‌دهد. به‌عنوان‌مثال برای قرار دادن یک فرم تماس با ما در سایت نیاز به چندین خط کد نویسی دارد اما باوجود این امکان اصلاً نگران نباشید چراکه با نوشتن تنها یک کد چندحرفی این امکان بر روی سایت شما قرار می‌گیرد. شورت کدها برای ایجاد امکانات متفاوت ازجمله فرم، خبرنامه، دکمه و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. کافی است کد موردنیاز را در قسمتی که لازم دارید قرار دهید.

به زبان ساده‌تر وقتی شما بخواهید از یک فرم و یا جدول در قسمت‌های مختلف سایت استفاده کنید روال ساده آن است که هر بار فرم یا جدول موردنظر را با افزونه خاص خود ، ساخته و در هر صفحه و یا برگه آن را اضافه و استفاده کنید. اما این راه‌حل مسلماً زمان‌بر است و خیلی صحیح نیست. برای همین یک راه‌حل خوب پیشنهاد شد که با افزونه، ابزارک و یا هر چیز دیگری که قابلیت اضافه کردن خدماتی به سایت دارد یکshortcode  یا کد کوتاه از آن عملیات که انجام داده شده در اختیار شما قرار دهد. زمانی که آن کد کوتاه را در هر قسمت از سایت جای گذاری کردید به وردپرس اعلام کند و خدمات تعریف‌شده را به قسمت موردنظر ارجاع و نمایش بدهد.

 

با استفاده از این کدها می‌توان امکاناتی به سایت اضافه کرد که با هر بار بارگذاری صفحات محتوای جدید نمایش داده شود. به‌طور مثال اگر بخواهید تغییر قیمت محصولات را هرروز در وب‌سایت به‌روزرسانی کنید زمان زیادی را باید صرف این کارکنید. اما با shortcode کار شما آسان شده است. به‌صورت کلی وظیفه‌ی اصلی شورت کد نمایش نتیجه‌ی پردازش افزونه است.

از شورت کد کجاها میتوان استفاده کرد؟

یکی از مزایای شورت کد این است که می‌توان از آن در بخش‌های اصلی (قسمت‌های استاتیک سایت مانند: فوتر، هدر، سایدبار) سایت استفاده کرد. این بخش‌ها در تمامی قسمت‌های وب‌سایت تکرار می‌شوند پس راحت‌تر است که با استفاده از shortcode خدمات موردنظر را در این بخش‌ها نمایش دهید. بهترین مثالی که در این مورد می‌توان زد این است که یک افزونه بابت نمایش جدول و یا تقویم، نمایش لیست قیمت و یا نمایش تعداد پست‌ها ساخته و شورت کدش را ایجاد کرده باشید و این را در بخش‌هایی از سایت قرار داده باشید که معمولاً در صفحات مختلف سایت قرار است تکرار شوند.

 

پس شورت کد یا کد کوتاه وردپرس بصورت کاملا ساده و واضح به ما امکان قرار دادن کدهای افزونه ها و امکانات وردپرس را در نوشته ها، برگه ها و ابزارک های وردپرس می دهد.

 

اهمیت استفاده از shortcode

شورت کدها از آنجایی اهمیت دارند که در وردپرس تنها با یک آیدی شناسایی‌شده و تمام فعالیت‌های قطعه کد طولانی php را تنها با ایجاد یک کد کوتاه انجام می‌دهد. به‌عنوان‌مثال برگه‌ی ثبت سفارش داریم و یک فرم ثبت سفارش نیز با افزونه ساخته‌ایم سپس شورت کدش را در برگه کپی می‌کنیم. همزمان برگه‌ی دیگری داریم که می‌خواهیم این فرم در آن برگه نیز استفاده شود پس همین شورت کد را در آن قسمت کپی می‌کنیم شورت کد در حد یک کلمه و یا دو سه کلمه بیشتر فضا را نمی‌گیرد و در متن ساده هرجایی که خواستیم می‌توانیم آن را استفاده کنیم.

استفاده از شورت کد راحت‌تر از آن است که هر بار بخواهید برای نمایش امکانات دلخواه خود چندین خط کد نویسی کنید. کد کوتاه درروند اجرایی سایت خیلی به شما کمک می‌کند. پس شورت کد ازآنجایی اهمیت دارد که شما به‌وسیله‌ی آن یک سری خدمات و امکانات به‌آسانی و به‌سرعت در سایت خود قرار می‌دهدید درحالی‌که نه زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد و نه تعداد زیادی خط کد نویسی کرده‌اید که باعث سردرگمی‌تان شود.

نکته : در این دوره به علت سطح مقدماتی دوره از نوشتن کدهای پیچیده و سخت خودداری میکنیم تا کاربران عزیز بهتر بتوانند با دوره ارتباط برقرار کنند و در دوره بعدی یعنی دوره شوتکد پیشرفته به موارد پیچیده تر و سختر میپردازیم.

پیش نیاز اصلی دوره : آشنایی به وردپرس (ساختار قالب و پلاگین) است. اما قطعا برای سطح پیشرفته شورتکدها باید دوره آموزش PHP برای وردپرس کارها را گذرانده باشید.

لینک دوره : https://toplearn.com/c/WnBg

 

 

(در این دوره قصد داریم به طور 100% ساده و روان موضوع شورت کدها را در وردپرس آموزش دهیم.)
فهرستـــ ویدیوها

مدت زمان دوره 1:58:00
 • با مشاهده آنلاین جلسات در سایت ، هزینه اینترنت شما به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

1
 • شورتکد و ساختار کلی ایجاد شوتکد

00:04:39

شورتکد چیست؟ و چرا باید از ان استفاده کرد؟ توضیحات کلی استفاده از شورتکد

2
 • نمونه پلاگین های پیاده سازی شده

00:06:07

در این جلسه قصد داریم نمونه ای از پلاگین پیاده سازی شده توسط ساختار شورتکد ، را توضیح دهیم

3
 • استفاده شورتکد در شورتکد

00:05:39

در این جلسه یاد میگیریم که گاهی بر اساس نیاز شورتکدها را باهم استفاده میکنیم

4
 • توضیح ساختار اولیه کدنویسی شورتکدها

00:14:21

در این جلسه با ساختار اولیه شورتکد نویسی اشنا میشیم.

5
 • اتریبیوت ها در ایجاد شورتکد

00:11:45

در این جلسه قصد داریم توضیحی درباره جلسات گذشته + اتریبیوت ها در ایجاد شورتکد ارائه دهیم

6
 • فراخوانی کردن شورتکد در کدها

00:07:24

در این جلسه قصد داریم کدهای کوتاه وردپرسی را درون کدهای php فراخوانی کنیم

7
 • نحوه دریافت اتریبیوت ها در شورتکد

00:20:56

دراین جلسه قصد داریم درباره نحوه دریافت اتریبیوت ها در شورتکد صحبت کنیم

8
 • ایجاد کردن شورتکد فیلتر محتوا

00:19:15

در این جلسه قصد داریم با استفاده از شورتکدها و توابع وردپرس ، اقدام به ایجاد یک شورتکد ساده برای فیلتر کردن متن بر اساس نقش کاربر کنیم

9
 • قراردادن فرم لاگین برای شورتکد فیلتر محتوا

00:07:17

در این جلسه قصد داریم شورتکد جلسه گذشته را کاملتر کنیم و یک فرم لاگین برای کاربران قرار دهیم

10
 • نمایش محتواهای پست تایپ با شورتکد

00:20:41

در این جلسه قصد داریم با استفاده از شورتکدها محتواهای یک پست تایپ را نمایش دهیم

دوره های دیگر مدرس

مشاهده همه دوره ها

نظرات کاربران در رابطه با این دوره

لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد و آن نظر حذف میشود.
جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .