قیمت این دوره: 90,000 تومان
  • مدرس دوره : وحید طهماسبی
  • تعداد ویدیوها : 3 ویدیو
  • مدت زمان دوره : 0:27:00
  • سطح دوره : پیشرفته
  • وضعیت دوره : خارج از دسترس
  • تاریخ آخرین بروزرسانی : 1400/08/20
 فروش این دوره متوقف شده است .  این دوره به علت کیفیت پایین از دسترس خارج شده است.
 آموزش شی گرایی در PHP

آموزش شی گرایی در PHP

تقریبا شما در قدم های ابتدایی برای حرفه ای شدن در زبان PHP هستید و بعد از گذراندن آموزش های ابتدایی در این مرحله نیاز دارید تا با کمی صبر و حوصله یکی از مهم ترین خان های متخصص شدن در زبان PHP را بگذرانید. این خان کمی پیچیده به نظر میرسد اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به ساده ترین شکل ممکن از این مرحله به سلامت عبورتان دهیم.

شی گرایی چیست ؟

درک برنامه ‌نویسی شی گرایی برای افرادی که تا به الان با این مبحث آشنا نشده‌اند مقداری سخت است اما برای اینکه شی گرایی را درک کنیم در ابتدا باید درک کنیم که شی چیست . منظورمان از شئ دقیقا همان چیزهایی است که ما در دنیای واقعی با آن‌ها سر و کار داریم. یک موجودیت منحصر به فرد مانند ماشین، دوچرخه، کامیون و… می‌توانند شئ باشند. حال منظورمان از کنار همدیگر در جمله قبلی این است که معمولا این اشیاء در یک یا چند ویژگی مشترک هستند. در مثال بالا تمام موجودیت‌ها وسائل نقلیه هستند.

بنابراین این موارد همه می‌توانند در یک دسته‌بندی مشخص «اشیاء با قابلیت حمل و نقل» به عنوان مثال قرار بگیرند. این دسته را کلاس می‌نامیم.

در اینجا کلاس می‌تواند ماشین باشد و شئ‌های متعلق به این کلاس می‌توانند ماشین‌های مختلفی باشند. اما در نهایت همه آن‌ها به صورت ذاتی ماشین و یا وسیله نقلیه هستند.

در طول دوره آموزش شی گرایی php ما سعی می‌کنیم موارد مورد نیاز برای درک این نوع از برنامه‌ نویسی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم تا این عنوان را به خوبی درک کنید.

فواید برنامه ‌نویسی شی ‌گرا چیست؟

بحث اشیاء و کلاس‌ها تنها یک بخش کوچک اما اساسی از برنامه ‌نویسی شی ‌گرا است. با این حال برنامه ‌نویسی شی گرا دارای حالت‌ها و ویژگی‌های بسیار دیگری مانند ارث‌بری، کپسوله‌سازی، چند ریختی و… است.

ارث‌ بری در شی گرایی PHP

ارث‌بری به این معنی که شما یک سری اطلاعات را از یک کلاس دیگر به ارث ببرید و همچنین یک سری اطلاعات به آن اضافه کنید. « تصویر کنید که شما به عنوان یک فرد ویژگی‌های را از پدر خود به ارث برده‌اید و در کنار آن ویژگی‌های را به شکل منحصر به فرد در خود ایجاد کرده‌اید».

در برنامه‌ نویسی ما هر تعداد کلاس بخواهیم می‌توانیم ایجاد کنیم و این کلاس‌ها می‌توانند از هم دیگر ارث‌بری کنند. ارث‌بری کردن به برنامه‌ نویس این اجازه را می‌دهد تا از بازنویسی کدها اجتناب کند و کدهای تکراری ننویسد.

 

انتزاع داده‌ای در شی گرایی  چیست؟

انتزاع داده‌ای – یک کلاس نامی منحصر به فرد دارد. این ویژگی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. همچنین ما با یک روشی که به آن Access Specifier می‌گوییم می‌توانیم کنترل داده‌های کلاس را در اختیار بگیریم. با تعیین این کار روابط بین اشیاء را به صورت واضح تعیین می‌کنید.

کپسوله سازی در شی گرایی php چیست؟

کپسوله سازی - جمع کردن یک مجموعه از اطلاعات در یک واحد تکی را کپسوله سازی می‌گویند. این کار به برنامه‌ نویس این اجازه را می ‌دهد تا بتواند دسترسی به داده را تنها به یک کلاس محدود کند. به صورتی که بگویم یک داده تنها در داخل کلاس قابل دسترس است و تنها متدهای آن می‌توانند از آن استفاده کنند و در خارج از کلاس امکان دسترسی به داده وجود ندارد.

نوع داده‌ای جدید - کلاس‌ها می‌توانند به برنامه‌نویسان کمک کنند تا بتوانند نوع داده‌ای منحصر به فرد خودشان را ایجاد کنند. این ویژگی برای برنامه‌ نویس‌های که قصد دارند نوع داده‌ای منحصر به فردی داشته باشند کمک می‌کند.

پیش نیاز‌های آموزش شی گرایی php

برای آنکه بتوانید این دوره را مشاهده کنید قطعا نیاز دارید تا در قدم اول خود php را بلد باشید.اگر هنوز با php آشنا نشده‌اید می‌توانید در ابتدا از طریق گام‌ یادگیری php قدم اول آن را مشاهده کنید و در قدم بعدی دوره آموزش شی گرایی php را ببینید.

برای مشاهده دوره PHP پیشنهاد میکنیم => https://toplearn.com/c/WnBg

آیا آموزش شی گرایی php سخت است؟

می‌توان گفت یکی از معایب برنامه‌ نویسی شی گرا بحث یادگیری مباحث مربوط به آن است. درک کامل برنامه ‌نویسی شی ‌گرا و کانسپت‌های آن می‌تواند بسیار سخت باشد. زمان زیادی می‌خواهد و گاهی اوقات افراد واقعا نمی‌دانند با این موضوعات چگونه کار بکنند.

اما ما در طی دوره آموزش شی گرایی php سعی کرده‌ایم موارد مورد نیاز برای درک شی گرایی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم.

پس پیشنهاد میکنیم از شی گرایی در PHP نترسید و با ما همراه شوید تا یکی از خان های مهم را فتح کنیم.

در این دوره با نگاهی متفاوت قصد داریم در حین برگزاری دوره سوالاتی را ایجاد کنیم تا کاربران با حل کردن آنها به تسلط خوبی در شی گرایی php برسند

 
  • این دوره به علت کیفیت پایین از دسترس خارج شده است

دوره های دیگر مدرس

مشاهده همه دوره ها