دوره آموزشی وردپرس

از بین یک میلیون سایت بزرگ در دنیا، 325.426 وب‌سایت با وردپرس راه‌اندازی شده اند. رابط کاربری بسیار حرفه ای، زیبا و در عین حال ساده ای دارد که هر کسی براحتی میتواند کار با وردپرس را یادبگیرد. ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوا  است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به دانش فنی تخصصی، محتواهای سایت را ایجاد، مدیریت و اصلاح کنید. وردپرس بر پایه  PHP و MySQL بنا شده که تقریباً توسط تمام میزبانی های تحت وب پشتیبانی می‌شود. رایگان و منبع باز است. یک وب سایت وردپرسی به راحتی می‌تواند به عنوان یک فروشگاه انلاین وب سایت مجله ای و یا به هر موضوع مورد نظری تبدیل شود. 

برنامه نویسان روش کار با این پلت فرم محبوب را به شما اموزش خواهد داد.

قیمت این دوره: 60,000 تومان
 • مدرس دوره : وحید طهماسبی
 • تعداد ویدیوها : 10 ویدیو
 • مدت زمان دوره : 2:34:00
 • سطح دوره : پیشرفته
 • وضعیت دوره : به اتمام رسیده
 • تاریخ آخرین بروزرسانی : 1399/07/23
ثبتـــ نام در این دوره ثبت نام در دوره
 کاستوم تاکسونومی (Custom Taxonomy) در وردپرس

کاستوم تاکسونومی (Custom Taxonomy) در وردپرس

کلمه تاکسونومی به معنی طبقه‌بندی است و با استفاده از تاکسونومی ها در وردپرس می‌توانیم برای پست تایپ‌های سفارشی امکان دسته‌بندی مطالب ایجاد کنیم. یا به نوعی تکسنومی ها این امکان را به ما می‌دهند تا یک دسته خاصی از محتوا را به کاستوم پست تایپ سفارشی موردنظرمان اضافه کنیم.

با یکی دیگر از سری آموزش های متخصص وردپرس در خدمت شما هستیم، قصد داریم در این دوره آموزشی به موضوع تکسنومی ها در وردپرس بپردازیم. وردپرس برای توسعه‌پذیر بودن خود دست‌به‌کارهای زیادی زده و تا اینجا هم موفق عملکردِ، گواه این موضوع هم آمارهای استفاده از وردپرس در سطح کشور و جهان است؛ که در حال حاضر 44% از کل وب‌سایت‌هایی که در دنیا با CMS ها ایجاد شدن با وردپرسی بوده و در کشور خودمان نیز سهم 90% وردپرس نشان از محبوبیت این سایت ساز دارد.

با توجه به این موضوع و نیاز به متخصصینی که به‌صورت ریشه‌ای به سیستم مدیریت محتوای وردپرس تسلط داشته باشند ، قصد داریم در این دوره آموزشی به موضوع کاستوم تکسنومی ها بپردازیم.

پیشنهاد می‌شود درصورتی‌که دوره کاستوم پست تایپ را طی نکردید از لینک زیر به این دوره مراجعه کنید و هم‌زمان دوره کاستوم پست تایپ را نیز آموزش ببینید.

https://bit.ly/3kv3GHP

طبقه‌بندی در وردپرس یکی از مواردی است که همه کاربران از آن استفاده می‌کنند. طبقه‌بندی وردپرس که از روش طبقه‌بندی بیولوژیکی طبقه‌بندی لینا گرفته‌شده است، به‌عنوان راهی برای گروه‌بندی پست‌ها و انواع پست‌های سفارشی باهم استفاده می‌شود. وردپرس دارای دوطبقه‌بندی بسیار محبوب است که کاربران به‌طور منظم از آن استفاده می‌کنند: دسته‌ها و برچسب‌ها.

شما همچنین میتوانید از طبقه‌بندی‌های سفارشی برای ایجاد گروه‌های سفارشی و قراردادن آن‌ها زیر یک چتر استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، شما یک نوع پست سفارشی دارید به نام کتاب ها . حتی اگر می‌توانید از دسته‌ها استفاده کنید، اما ممکن است نخواهید این دو را باهم مخلوط‌ کنید زیرا از آن‌ها متفاوت استفاده می‌شود. شما می‌توانید طبقه‌بندی سفارشی جدیدی را بنام Topics ثبت کنید. یا اصطلاحات موضوعی را اضافه کنید. طبقه‌بندی همچنین می‌تواند به معنای سلسله مراتبی باشد که شما می‌توانید مباحث اصلی مانند داستان، غیرداستانی و کودکان را داشته باشید. در زیر هر گروه زیرمجموعه‌هایی داشته باشید، به‌عنوان‌مثال داستان‌های هیجان‌انگیز به‌عنوان یک موضوع فرعی وجود دارند.

 

پیش‌نیازهای دوره کاستوم تکسنومی:

1-علاقه‌مندی به وردپرس

2-آشنایی اولیه با وردپرس

3-تسلط کافی به کاستوم پست تایپ

4- پیشنهاد می‌کنیم دوره کاستوم پست تایپ را بگذرانید

سرفصل های دوره آموزشی کاستوم تکسنومی:

Introduction custom taxonomy

Register custom taxonomy

Getting a query custom taxonomy

Functional functions to custom taxonomy

Meta term in the custom taxonomy

Database structure in the custom taxonomy
فهرستـــ ویدیوها

مدت زمان دوره 2:34:00
 • با مشاهده آنلاین جلسات در سایت ، هزینه اینترنت شما به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

1
 • معرفی دوره

00:15:30

معرفی دوره

2
 • بررسی نمونه واقعی (دیجی کالا)

00:12:11

در این جلسه از دوره آموزشی کاستوم تکسنومی ها قصد داریم به بررسی ساختار کتگوری ها و فیلترکردن دسته بندی های دیجی کالا بپردازیم تا اهمیت دوره بهتر دیده شود

3
 • بررسی یک نمونه سایت وردپرسی

00:06:00

در این جلسه به بررسی یک وبسایت وردپرسی با امکاناتی که در این پیاده سازی شده میپردازیم

4
 • بررسی ساختار کدهای تکسنومی

00:13:50

در این جلسه از دوره آموزشی کاستوم تکسنومی ها قصد داریم ساختار کدنویسی این امکان را بررسی و به یک سری موارد مهم بپردازیم.

5
 • ترم ها ، هایراکیکال در تکسنومی ها

00:17:17

در جسله پنجم تکسنومی ها به موضوعات ترم ها ، هایراکیکال در تکسنومی ها میپردازیم تا به اصول اصلی تسلط کافی پیدا کنیم

6
 • سلسله مراتب اجرای فایل ها در وردپرس

00:19:27

سلسله مراتب اجرا در وردپرس از اهمیت بالا برخوردار است ، زیرا بر اساس این مورد ما فایل ها را مرتب و در پروسه اجرا قرار میدهیم

7
 • ایجاد یک کاستوم پست و کاستوم تکسنومی

00:17:00

در این جلسه قصد داریم یک پست تایپ جدید به کمک ابزارهای انلاین ایجاد کنیم و با استفاده از این پست تایپ یک کاستوم تکسنومی جدید را ریجستر کنیم

8
 • رفع ایرادات احتمالی در ساختار وردپرس

00:20:00

در این جلسه قصد داریم ایرادات احتمالی در ساختار وردپرس را بررسی و به بعضی جزئیات بپردازیم

9
 • کوئری های پیشرفته از تکسنومی ها

00:15:00

در این جلسه از دوره قصد داریم موضوع کوئری گرفتن را توضیح داده تا برای جلسه بعد که به صورت عملی کوئری ها را انجام خواهیم داد آماده شویم.

10
 • کوئری گرفتن با دیتای واقعی از تکسنومی

00:18:06

در این جلسه قصد داریم تا با استفاده از دیتاهای واقعی عملیات کوئری گرفتن از دیتابیس را انجام دهیم

دوره های دیگر مدرس

مشاهده همه دوره ها

نظرات کاربران در رابطه با این دوره

لطفا سوالات خود را راجع به این آموزش در این بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید به سوالات در قسمت نظرات پاسخ داده نخواهد شد و آن نظر حذف میشود.
جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .